MOŘSKÉ HOUBY

03. 03. 2011 | † 30. 09. 2015 | kód autora: VM4

luxurybrown-mineral

Přírodní mořská houba disponuje vysoce savými vlastnostmi. Po namočení se stává příjemně hebkou. Syntetická houba se rozpouští pod vlivem agresivních látek, kdežto přírodní mořská houba nikoliv.
Za dobu existence v sobě vyvinula biologické látky, které mají antivirové, protinádorové, dezinfekční a antiseptické účinky.Pro svoji úžasnou savost, měkkost se dokonale snáší s pokožkou. Pro tyto vlastnosti si přírodní mořské houby získávají stále větší oblibu. I v této oblasti totiž člověk zjišťuje, že návrat k přírodě přináší řadu výhod.
Pro savost a odolnost proti agresivními látkám je vhodná i pro technické použití.
Ty nejkvalitnější mořské houby se vyznačují velmi jemnou strukturou, přírodní barvou a hlavně delší životnosti, než houby které jsou dále upravovány bělením.


Význam jódu pro lidský organismus:

V oblastech od moře vzdálených byl shledán nedostatek jódu, jenž se projevuje různými nemocemi. Z toho důvodu se do soli přidává jód. Ústním užitím se však jód v těle nedokáže zcela vstřebat a ve vyšší koncentraci dokonce dráždí žaludeční sliznici. Přirozeněji se jód do těla dostane kožní cestou. Posiluje tak funkce štítné žlázy, působí antibakteriálně, předchází zvyšování cholesterolu v krvi a brání rozvoji arteriosklerózy (onemocnění kloubu).Nedostatek jódu se projevuje také nemocemi pátere (kyfóza, skolióza, lordóza). Jód je významnou součásti hormonu thyreoxinu a tudíž je nedostatek jódu pravdě podobně příčinou poruch štítné žlázy.


Použití :

Mořská houba
najde využití v mnoha oblastech:

osobní a intimní hygiena
• mytí těla, sauna a masáže, kosmetika, odličování, strie - masáž napomáhá jejímu vyhlazení, desinfekční účinky (antiseptikum) příznivé působení při čištění menších povrchové poranění
Tampón z pravé přírodní mořské houby má vynikající antiseptické vlastnosti, které ještě prohloubíte, pokud jej namočíte v lázni s tea tree olejem. Tampóny z mořské houby Jade&Pearl mají tradici již několik desetiletí a pocházejí z oblasti Golfského zálivu, Florida. Jsou velmi ekonomické, ekologické a příjemné.
domácnost
• mytí předmětů a zařízení, ošetřování nábytku, čištění oděvů, octem nasáklá moř. houba výborně pohlcuje nepříjemné kuchyňské, cigaretové a jiné pachy


Tyto houby jsou dermatologicky testovány Institutem dermatologie v Sieně.


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky moda-kosmetika

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.